Четверо російських військових супутників вчинили небезпечний маневр неподалік від фінського супутника Iceye-X36, який надає дані для українських військових. Дані про це були опубліковані у середу, 24 червня, виданням Spiegel. Експерти вважають, що таким чином Росія могла випробовувати способи впливу на космічні апарати Заходу. Компанія космічного моніторингу Okapi виявила цю незвичну активність на орбіті, зафіксувавши, що російські супутники наблизилися до Iceye-X36 на відстань менше ніж 13 кілометрів. Це дуже близька дистанція для космосу, де апарати рухаються з великою швидкістю. Експерти вважають цей маневр потенційно небезпечним. Росія запустила чотири супутники серії Космос у квітні цього року, які почали активно змінювати свої орбіти та наближатися до західного супутника. Фахівці припускають, що РФ може тестувати технології для впливу на інші космічні апарати. Наразі немає ознак готовності до фізичного знищення супутника, але деякі експерти вважають, що Росія може надсилати сигнали про вразливість космічної інфраструктури країн Заходу та НАТО. У світовій практиці не було випадків, коли одна держава збивала космічний апарат іншої країни під час мирного часу.