Ірак розглядає можливість виходу з ОПЕК через несправедливу квоту видобутку нафти, яка не враховує його потужностей. Країна хоче збільшити свій видобуток до 7 млн барелів на добу. Це стало актуальним після виходу Об’єднаних Арабських Еміратів з ОПЕК у квітні. ОАЕ також скаржилися на розміри квот, які не враховували їхніх резервних потужностей. Війна на Близькому Сході та нафтовий шок вплинули на рішення країн щодо участі в картелі.