Україна та США працювали над новою угодою про корисні копалини, яка тепер охоплює всі види ресурсів, включаючи нафту та газ. Згідно з угодою, Україна повинна наповнювати спільний фонд з США за рахунок рентних платежів, але без паритетного управління. Проте під час переговорів між президентами країн у Вашингтоні виникла конфронтация, і зустріч була скасована.
Угода передбачає, що США матимуть контроль над інвестиціями в українську інфраструктуру, включаючи дороги, порти та шахти. Вашингтон сподівається зменшити витрати на військову допомогу Україні та отримати прибуток з угоди. Українські чиновники стверджують, що угода під сумнівом суверенітет України та зробить країну залежною від США.
Новий текст угоди може суттєво впливати на економічний суверенітет України та перешкоджати вступу країни в Європейський Союз. Він надає американським компаніям першочергове право на інвестиції в українські ресурси та інфраструктуру, обмежуючи можливості інших інвесторів, включаючи європейських. Угода також може обмежити торгівлю з ЄС та вимагати розв’язання спорів в суді в Нью-Йорку.