Категорії
Новини України

В Україні викрили масштабну мережу шахрайських колцентрів

Правоохоронці ліквідували шахрайські кол-центри у кількох регіонах України. У результаті масштабної операції правоохоронці провели десятки обшуків, вилучили понад 2 тис. одиниць техніки, гроші, зброю й документи. Про це інформує Офіс генпрокурора у четвер, 24 липня.
Так, у Києві ліквідували мережу псевдо-брокерських кол-центрів, які діяли за класичною шахрайською схемою “інвестиційної підтримки”. Їх оператори під виглядом представників іноземних брокерських компаній виманювали кошти громадян країн Європи та Південної Азії нібито для прибуткових фінансових вкладень.
Під час обшуків вилучили понад 400 одиниць комп’ютерної техніки, мобільні телефони, носії інформації, чорнову бухгалтерію та інші речові докази.
На Львівщині припинили діяльність 23 кол-центрів. Організовані групи осіб під виглядом брокерських компаній і фінансових платформ схиляли громадян до інвестування коштів у криптовалюту та нібито прибуткову торгівлю на біржах. Фактично зловмисники заволодівали коштами громадян, зокрема – жителів європейських країн.
Під час обшуків вилучили комп’ютерну техніку (понад 1 000 системних блоків та ноутбуків), мобільні телефони, сервери, які використовувалися у протиправній діяльності та інші речові докази.
У Луцьку припинили діяльність шахрайського кол-центру, організованого групою осіб, серед яких також опинилися іноземці. Оператори телефонували громадянам країн ЄС, називалися працівниками банків, отримували конфіденційні дані та списували кошти з рахунків.
ВИлучили 20 стаціонарних комп’ютерів, три ноутбуки, зброю, готівкові кошти, чорнові записи, мобільні телефони, банківські картки та два автомобілі. Кол-центр мав 23 робочих місця та працював як добре налагоджений конвеєр шахрайства.
В Одеському регіоні – у Одесі та Чорноморську – одночасно провели 20 обшуків. У результаті викрили мережу колцентрів, які діяли під прикриттям легального бізнесу. Шахраї видавали себе за представників банків, державних установ і онлайн-платформ, щоб вводити громадян в оману.
Під час слідчих дій вилучили понад 850 одиниць комп’ютерної техніки, близько 180 мобільних телефонів, готівку, інструкції, сценарії розмов, носії інформації і навіть зброю. Частину криптовалютних рахунків, пов’язаних із незаконною діяльністю, вже вивчають кіберфахівці.
Нині встановлюються організатори схем, повне коло учасників, а також потерпілі особи. Вирішується питання про накладення арештів на вилучене майно, зокрема кошти та техніку.

Залишити відповідь