У понеділок рано вранці у семи областях України сталося відключення електроенергії через атаки російських загарбників на енергетичну інфраструктуру. Ситуація найскладніша в Донецькій та Херсонській областях, де пошкоджене обладнання призвело до найбільшого обсягу знеструмлень. Також через обстріли без електрики залишилися мешканці Сумщини, Харківщини, Миколаївщини, Чернігівщини та Запоріжжя. Наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи. Крім того, споживання електроенергії зросло на 2,2% через підвищену температуру, що призвело до активного використання кондиціонерів. Енергетики закликають громадян перенести споживання на найбільш ефективний час для сонячних електростанцій – з 10:00 до 16:00.